ACT Science Çalışmanın En İyi Yolu

act science çalışmanın yolları. act science nasıl çalışılır. act science dersi

ACT Science bölümü 40 soruyu cevaplamak için sadece 35 dakika ile çılgınca zaman limiti nedeniyle insanları korkutmaya eğilim gösterir. Öyle olsa bile, Science’ı iyi yapmak istiyorsanız, bunu değiştiremezsiniz. Oturun ve mükemmel bir çalışma planı hazırlayın. Bizimle birlikte çalışıp ACT Science Özel Ders alarak da bunu başarabilirsiniz. İyi haber şu ki ACT Science bölümünde doğru şekilde çalıştığınızdan emin olmanız için birkaç kolay adım var.

  1. Hangi eğitim malzemeleri kullanılacak?
  2. Gerçekçi zamanlamayı kullanmanın önemi.
  3. Uygulama testlerini nasıl gözden geçirmelisin.
  4. ACT’nin sizin neyi bilmenizi istediğini ezberlemek.

ACT Science için Doğru Kaynak Seçimi

Bu adım belirgin gözükebilir, ancak okuduğunuzdan en iyi sonucu alabilmek için ACT’ye özgü materyalle çalışmanız gerekir . Daha önce de söylediğim gibi, Science bölümü aldığınız diğer bilim testlerinden farklıdır; AP veya IB bilimsel çalışma materyalleri burada size yardımcı olmaz. Çalışmaktan ve çalışma programınıza uyan ACT eğitim materyalleri bulmanız gerekir. Bu sebeple aslında bizimle birlikte çalışmanın faydasını görürsünüz. Sınava özgü materyallerimiz ile hazırladığımız ACT Özel Ders ve ACT Kursu içeriği tam size göre!

ACT Science için Gerçek Zamanlama

ACT Science bölümü, testin herhangi bir bölümünde en sıkı zaman sıkışmasıdır: 7 pasaj, 40 sorudur, 35 dakika, her soruyu cevaplamak için yalnızca 52,5 saniye bırakılıyor. Pasaj başına beş dakika tutmalısınız. Bunu uygulamada yapmazsan, test gününde yapamazsın. Zaman konusunda sorun yaşayan öğrencilerin hepsi bizimle birlikte bu sorunu aşmıştır.

ACT Science Hatalarınızı Gözden Geçirin

Herkes için en önemli adım budur. Deneme sınavını aldıktan sonra , testinizi puanlamayın ve bir sonraki teste geçmeyin . Hatalarınızı gerçekten gözden geçirmeniz gerekiyor. Uygulama testlerini incelerken, insanlar bu yanlış işaretlerin bazılarına veya tümüne sahip olma eğilimindedirler:

Dürtü 1: İyi yaptıklarınıza odaklanın ve yanlış yaptıklarınızı görmezden gelin (yararlı değil).
Dürtü 2: Yanıltıcı sorularınızı dikkate almayın çünkü bunlar yalnızca “dikkatsiz hatalar” (yararlı değiller).

Bu dürtüler size yardımcı olmaz! İnceleme, öğrenim sürecinizdeki en önemli adımdır. Nasıl öğrendiğiniz ve geliştiğinizi takip ederseniz siz de başarıya ulaşırsınız. Bu ve benzeri tüm çalışma şekilleri ve çalışma hataları için size dışarıdan bakan bir kişi gerekmektedir. ACT kursu ile yaptığımız da tam olarak budur. Bu sebeple vakit kaybetmeden profesyonel destek alamaya başlayın ve ACT Science skorunuzu 36 yapalım.

Written by 

One thought on “ACT Science Çalışmanın En İyi Yolu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.