Act Sınav Soruları Cevapları Tüm Yıllar

act sınav soruları ve çıkmış act soruları act past papers

ACT Sınavı uygulandığı yıllara göre çok fazla değişim göstermeyen bir sınavdır. ACT sınav soruları da sınadığı bilgiler bakımından da çeşitlilik göstermez. Bu sınavın sınadığı en önemli beceri zaman kullanımıdır. Amerika’nın LYS sınavı diyebileceğimiz bu sınav ile tüm Amerikan üniversitelerine girebilirsiniz. Bu yüzden önemi çok fazla olan bu sınava ciddi şekilde hazırlanmanız gerekmektedir.

Sınava hazırlığa aylar önceden başlanması zaman açısından çok tasarruf sağlayacaktır. Sınav hazırlığı tamamlandıktan sonra öğrencilerin deneme çözerek eksiklerini görmeleri ve eksiklerine yoğunlaşmaları faydalarına olacaktır. Bu sebeple Act sınav soruları için hazırlanmış soruların çözümü önemlidir. ACT sınav soruları çözmek öğrencilere sınava hazırlanmada çok fayda sağlar. Bu sebeple gerek kurslarımızda gerek deneme sınavlarımızda buna dikkat ediyoruz.

ACT Sınav Soruları Yerine SAT Sınav Soruları Çözülür mü?

ACT sınav soruları çözerken aynı zamanda SAT sınav soruları çözmek de size fayda sağlar. İki sınav da benzer yetenekleri ölçer. Science kısmına alternatifi olmayan SAT, diğer kısımlar için benzerlik göstermektedir. Bu yüzden öğrencilerin sat sınav soruları çözmesi faydalıdır. Tabi en verimlisi yine her sınavın kendisine ait soruyu çözmektir ama soru çeşitliliği için bu yöntem denenebilir.

Öğrencilerimize sunduğumuz act sınav kitabı, act sınav materyalleri ve her bölüm için hazırladığımız soru kağıtları ile başarılı olmalarını sağlıyoruz. Act eğitiminde öğretmen etkisi göz ardı edilmemelidir. Gerekli taktikler ve sınav tecrübesi kazanımı için ayrıca önemlidir. Bu sebeple biz de tecrübeli eğitmenlerimiz ile çalışmaya devam ediyoruz. Öğrencilerin act sınavından en az 1 ay önce hazır olmalarını sağlıyoruz. Bu sayeede 33 ve üstünde not alan öğrenci sayımızı da arttırıyoruz.

 

ACT Sınavına Ne Zaman Girmeliyim?

Bu sorunun tam cevabı belli olmamakla beraber, deneme ve soru çözme açısından tam olarak hazır hissettiğinizde girmenizdir. ACT sınacı her ay yapılmaz. Bu sebeple sınav planlamanızı buna göre yapmanız gerekir. Sınavdan çok önce hazır olmak, sınava kadar performans düşüşü yaşamanıza olanak verir. Sınava çok az kala hazır olmak da bildiklerinizi karıştırmanıza olanak tanır. ACT sınav tarihleri ( act exam dates ) ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.  ACT Sınav soruları için bizimle çalışmaya başlayabilir ve en kısa sürede hazır olmanızı sağlayabiliriz.

ACT SCIENCE ACT MATEMATiK ACT READING ACT İNGİLİZCE ACT WRITING

Written by 

One thought on “Act Sınav Soruları Cevapları Tüm Yıllar”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.