ACT Danışmanlık Hizmetlerimiz ve ACT Derslerimiz

act danışmanlık ve kursu

Amerika’nın neredeyse olmazsa olmaz sınavı ACT için sunduğumuz yurt dışı destekli ACT Danışmanlık Hizmetimiz bulunmaktadır. İlk olarak Kasım 1959’da Everett Franklin Lindquist tarafından College Board’un Üniversite Yetkinlik Testine (SAT) bir yarışmacı olarak uygulandı. ACT başlangıçta dört testten oluşuyordu: İngilizce, Matematik, Sosyal Bilgiler ve Doğa Bilimleri. 1989’da Sosyal Bilgiler testi bir Okuma bölümü (Sosyal Bilgiler alt bölümünü içeriyordu) ve Doğa Bilimleri testi, problem çözme becerilerine daha fazla vurgu yaparak Bilim Akıl Yürütme testi olarak değiştirildi. Şubat 2005’te, ACT’ye, o yılın Mart ayında yapılacak olan SAT değişikliklerini yansıtarak, isteğe bağlı bir Yazma testi eklendi.
ACT, kurulduğu günden bu yana sınava girenlerin sayısının kademeli olarak arttığını ve 2011’de ACT, toplamda sınavları ilk kez SAT’ı geçti; O yıl, 1.666.017 öğrenci ACT’yi ve 1.664.479 öğrenci SAT’ı aldı. ABD’deki dört yıllık üniversitelerin hepsi ACT’yi kabul eder. Ancak sınıflar, GPA ve ders dışı faaliyetler gibi diğer değerlendirme faktörlerine kıyasla farklı kurumlar ACT gibi standart testlere farklı vurgu yaparlar. Ana dört test, 1-36 arasında bir ölçekte tek tek puanlanır ve dört puanın tam sayı ortalamasını oluşturan bir Kompozit puanı sağlanır.
Testi geliştirmek için ACT, Amerika Birleşik Devletleri genelinde orta ve lise için öğretim amaçlarını, 7-12. Sınıflarda öğretilen konular için onaylanmış ders kitaplarını incelemekte ve bilgi öğretmenlerinin yüksek lisans eğitiminde başarı ile alakalı olduğu araştırmacıları araştırmaktadır. ACT, birinci sınıf GP’sini tahmin etmede, farklı lise GPA’larını eşitlediğinde ve eğitim başarısını ölçürken yürü- tülen çalışmaları özetleyen bir teknik el kitabı yayınlar.

Amerikan federalizmi, yerel kontrol ve özel, uzaktan, evde okutulan öğrencilerin yaygınlığı nedeniyle ABD orta öğretim okulları arasında finansman, müfredat, dereceleme ve zorluk açısından önemli farklılıklar olduğu için üniversiteler ACT’yi ve SAT’ı kullanıyor.

ACT / SAT puanları, orta öğretim kayıtlarını tamamlamak ve kabul görevlilerinin ders verimi, notları ve sınıf sıralaması gibi yerel verileri ulusal bir perspektife koymalarına yardımcı olmak için kullanılır.

Üniversitelerin çoğunluğu SAT sınavı veya ACT sınavı için bir tercih belirtmez ve her ikisini de kabul eder, çoğu kabul görevlisi tarafından eşit muamele görürler. “Amerika Birliğine” göre, öğrencilerin SAT Konusu Sınavlarına girmesini gerektiren kolejler, adayın SAT veya ACT’ye girip girmediğine bakılmaksızın bunu yapar; ancak bazı kolejler, SAT konular testlerinin yerine ACT’yi kabul eder. Bazıları bir SAT Konu Testi yerine isteğe bağlı ACT Yazma bölümünü kabul etmektedirler.
Hem sınava hazırlık aşamasında sunduğumuz ACT Danışmanlık ve hem de sınav sonrasında sunduğumuz ACT Danışmanlık hizmetleri ile en yüksek puan alıp en iyi okullara kabul almanızı hedefliyoruz. Uluslar arası seviyede bu işi yürüten firmamız ile en iyi okullara kabul almanızı kolaylaştırıyoruz. Gerek ACT Dersleri gerekse de ACT Danışmanlık Hizmetleri ile son derece titiz davranıyoruz.

ACT Danışmanlık : ACT Sınavı Öncesi ve ACT Sınavı Sonrası

Sunduğumuz ACT Test Kursu desteğimiz ile öğrencilerin ACT sınavından en yüksek puanı almasını hedefliyoruz. Tüm materyallerimiz ve eğitmenlerimiz sertifikalı olup, eğitmenlerimiz yurt dışı sınavları konusunda uzun yıllar deneyim sahibi olan kişilerdir. İstanbul dışından ACT Test Kursu almak isteyen öğrencilerimize ise online skype dersi ile yardımcı olmaktayız.  Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

ACT SCIENCE ACT MATEMATiK ACT READING ACT İNGİLİZCE ACT WRITING

Written by 

4 thoughts on “ACT Danışmanlık Hizmetlerimiz ve ACT Derslerimiz”

  1. ACT kursu arayanlar için mutlaka gelinmesi gereken en profesyonel act kurs merkezi gerçekten de. Ofisinize de bayıldım ayrıca 🙂

    1. İletişim formunu doldurursanız, yönetim ekibimiz en kısa sürede size yanıt verecektir efendim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.